مشخصات پسته اکبری
پسته های اکبری را بیشتر به مشخصاتی همچون کشیده و خوش فرم بودن می شناسند و بسیاری از افراد نیز آن را پسته های لوکس و مجلل مخصوص مهمانی می نامند

مشخصات پسته اکبری چیست؟

پسته های اکبری را بیشتر به مشخصاتی همچون کشیده و خوش فرم بودن می شناسند و بسیاری از افراد نیز آن را پسته های لوکس و مجلل مخصوص مهمانی می نامند. 

مشخصات درخت پسته اکبری

این نوع از پسته قدرت رشد متوسطی دارد و عادت رشد آن نیز گسترده است. درخت آن نیز به اندازه ارتفاع متوسطی رشد می کند و عرض تاج آن نیز زیاد است.

گلدهی

شروع گلدهی پسته اکبری در شرایط آب و هوایی و خاک رفسنجان در ۲۱ فروردین ماه می باشد و مرحله تمام گل آن نیز ۲۶ فروردین است. پسته اکبری دارای طول گلدهی ۱۱ روزه می باشد.

برگ درخت پسته اکبری

 درخت پسته اکبری دارای برگ های بسیار ساده و زیبایی است که به تعداد زیادی در درخت وجود دارند. درصد برگ های سه برگچه در این درخت کم و درصد برگ های ۴ برگچه و ۵ برگچه در آن زیادی می باشد. طول و عرض برگ ها نیز نه خیلی زیاد و نه خیلی کم است و در اندازه ای متوسط رشد می کنند.

جوانه

جوانه درخت پسته اکبری، شکل گل کروی دارد.

خوشه میوه

پسته اکبری دارای طول خوشه میوه کم و عرض خوشه میوه کم و انشعابات متوسط می باشد. در کل باید گفت که در خوشه های پسته اکبری، کمی کوچک تر از باقی خوشه های پسته هستند و پسته های بزرگ و کشیده ای روی آنها وجود دارد.

میوه دهی

تاریخ شروع رشد سریع جنین های پسته اکبری ۱۰ تیر ماه اتفاق می افتد و میوه آن نیز در ۳۱ شهریور میرسد.

میوه

 نوک پوست سبز متوسط، رنگ پوست سیز در هنگام رسیدن میوه قرمز، عرض خشک ۱۲.۲۲ میلیمتر و طول ۶۱.۱۲ میلیمتر، موقعیت شکاف مساوی در قسمت های شکمی و پشتی، درجه خندانی پوست استخوانی زیاد ۰۲.۳ میلی متر و وزن ۷۵.۰ گرمی همه از مشخصات ظاهری و فیزیکی پسته های اکبری می باشند.

خاصیت اصلی پسته اکبری

- حاوی مواد مغذی بسیار زیاد

پسته های اکبری حاوی مقادیر بسیاری از مواد معدنی مختلف، ویتامین ها و مواد مغذی هستند که برای بدن بسیار مفید است و ارزش غذایی بسیار زیادی دارند.

- غنی از آنتی اکسیدان ها

از انواع بیماری های خطرناک مختلف که با شنیدن نام آنها نیز اندکی ترس به جانمان می افتد، سرطان، بیماری های قلبی و عروقی و انواع تومور، از بیماری هایی هستند که به دلیل وجود ماده ای در بدن به نام رادیکال های آزاد به وجود می آیند و بسیار خطرناک هستند. این مواد تاثیر مستقیم در سلول های بدن ما می گذارند و به این روش انسان به بیماری های بالا دچار می شود.

اما راه مبارزه با رادیکال های آزاد، مصرف مواد غذایی است که آنتی اکسیدان داشته باشند زیرا آنتی اکسیدان ها در بدن به مبارزه با رادیکال های آزاد می پردازند. پسته اکبری مقدار بسیار زیادی از لوتئین، زآگزانتین و دوکاروتنوئید را داراست که در بدن به مبارزه با رادیکال های آزاد می پردازند و برای سلامت چشم نیز بسیار مفیدند.

- موثر در کاهش وزن

یکی از مواد مغذی که در پسته به وفور پیدا می شود فیبر است. فیبر خوراکی نوعی ماده مغذی است که احساس سیری در بدن را به وجود می آورد و در اشتها شما تاثیر دارد. مصرف مقدار مناسبی از پسته در طول روز می تواند اشتهای شما را کم کند و به این شکل در کنترل وزن شما نیز موثر باشد.

- بسیار مناسب برای وگان ها و گیاه خواران

این ماده غذایی بسیاری از مواد معدنی و پروتئین هایی که گیاه خواران یا اشخاصی که از محصولات فرآورده حیوانی استفاده نمی کنند را در خود دارد و می تواند یک منبع مفید غذایی برای این افراد باشد.

ارزش غذایی پسته 

حاوی مواد مغذی،مانند:

کربوهیدراتها، پروتئین، اسیدهای آمینه ،چربی و فیبرهای رژیمی می باشد.
پسته همچنین غنی از مواد معدنی ،پتاسیم، آهن، کلسیم ،روی ،مس و سدیم هستند.
این آجیل، دارای ویتامین های ضروری ،مثل:ویتامین ث ، ب6، آ، کا، تیامین، فولات، کولین ،اسید و بتایین است .

در 100 گرم مغز پسته منابع زیر موجود است :

مواد چرب 54 گرم
کلسیم 130 میلی گرم
فسفر 500 میلی گرم
آهن 7/5 میلی گرم
مواد نشاسته ای 15 گرم
آب 5/2 گرم
پروتئین 20 گرم
پتاسیم 950 میلی گرم
ویتامین آ 230 واحد
ویتامین ب 1 0/7 میلی گرم
ویتامین ب 3 1/5 میلی گرم